top of page

BİYOGRAFİ

Gürtuğ Gök, müzik eğitimine 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi    ( İ.T.Ü ) Türk Müziği Devlet Konservatuarı - Çalgı Bölümü Lise Devresi'nde  kaval enstrümanı ile başladı. 

2007-2008 yılları arasında ise Erasmus değişim programından yararlanarak Roma’ya gitti ve Santa Cecillia Konservatuarı’nda kompozisyon eğitimi gördü. İtalya´da bulunduğu dönemde Amasyalı Theodoros İtalya - Türkiye Kültür Derneği tarafından düzenlenen ve Santa Chiara Manastırında gerçekleşen Dilruba Trio konserinde türkü düzenlemeleri ve besteleriyle yer aldı.

Sanatçı; 2011 yılında çift anadal yaparak ( İ.T.Ü ) Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü’nden  hem kaval , hem kompozisyon eğitimi alarak mezun olduktan sonra  zamanla caz müziğine ilgi duymaya başladı. Ve ardından saksofona yöneldi.

 

22’nci Akbank Caz Festivali kapsamında düzenlenen "JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması" nda  alto saksafon ile en iyi doğaçlama  dalında ödül aldı. 

 

Venedik Caz Festivali kapsamında Chioggia´da düzenlenen caz atölyeleri kapsamında Aaron Goldberg, John Ellis ve Marco Tamburini  gibi önemli caz müzisyenleri ile çalışma ve çalma fırsatını yakaladı. 

 

Fazıl Say, Sezen Aksu, Güvenç Dağüstün,Burçin Büke  Dilek Türkan, Hande Yener gibi birçok Türk sanatçının albüm çalışmalarında yer almıştır. Hâlâ farklı stillerde Türkiye’nin önde gelen birçok müzisyenleri ile aynı sahneyi paylaşmaktadır.  

Sahne çalışmalarının yanı sıra beste çalışmaları da bulunan sanatçı, şu günlerde Davulcu Cihan Kahvecioğlu ile birlikte 1011 isimli projeleri üzerinde çalışmaktadır.

  • SoundCloud'a Sosyal Simge
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
bottom of page